Szent Margit Római Katolikus Óvoda

Keresztény Szülők Alapítványa
Gyakori kérdések
Óvodai felvétel
A beírás nem jelent automatikus felvételt. Túljelentkezés esetén, az elbírálási szempontok figyelembevételével döntünk a felvételről.
Nyílt napok
Februártól áprilisig, hétfő délelőttönként 9-12 óráig fogadjuk az érdeklődő családokat.
Ilyenkor tájékoztatást kapnak óvodánk pedagógiai programjáról, betekinthetnek a gyermekcsoportok mindennapi életébe.
A szülők mellett, szívesen fogadjuk a gyermekeket is.
A látogatáshoz időpont egyeztetés szükséges, amelyet óvodatitkárunknál tehetnek meg a 88/423397-es telefonszámon. Kérjük, hogy gyermeküknek váltócipőt hozzanak!
Csoportbeosztás
1 csoportszoba a földszinten, 4 terem pedig az emeleten található.
Csoportjaink: Katica, Bárányka, Napsugár, Csillag, Margaréta.
Főként az osztott-, illetve részben osztott csoportok szervezésére törekszünk.
Jelenleg 3 osztott, s 2 részben osztott/vegyes csoporttal működünk.
Beszoktatás
Óvodapedagógusaink már a családlátogatásokon egyeztetnek a fokozatosság elvéről.
Első körben általában a bölcsődéből érkezőket fogadjuk, akik már önállóbbak, szocializáltabbak, aztán jönnek az otthonról érkező gyermekek.
Beszoktatási időszakunk szeptembertől novemberig tart, mialatt fokozatosan ismerkednek meg a gyermekek az óvoda szokás-, és szabályrendszerével.
Étkezés
Kérjük, hogy reggelizzenek otthon gyermekeik.
Az ételt a Hittudományi Főiskola konyhájáról kapjuk, óvodánk csak tálaló konyhával rendelkezik.
Ételallergiás menü rendelésére, csak szakorvosi igazolással van lehetőség.
Hasznos linkek/média
PARTNEREINK
Hírek

Miért fontosak a hagyományok?
Miért fontosak a hagyományok?
Mert biztonságot adnak és értékeket teremtenek.
Miért fontos, hogy nyomot hagyjunk magunk után, hogy örökül hagyjunk valamit azoknak, akik utánunk jönnek?
Mert így érezzük, hogy fontosak vagyunk, egy közösség részei.
Ennek tükrében készítik nagycsoportosaink közös munkával a leendő kiscsoportosok születésnapi köszöntéséhez használt szőnyeget. Ebbe beleszőhették jókívánágaikat, kedvességüket, szeretetüket. A szőnyeg pedig itt marad velünk és segít majd felidézni nekünk az együtt töltött boldog pillanatokat.


Te Deum
A 2025/26-os nevelési év végén hálaadó szentmisén köszöntük meg az elmúlt hónapok ajándékait, közös élményeit, örömeit és a gyermekek fejlődését.![]()
Hálásak vagyunk a gyermekek mosolyáért, a családok bizalmáért, munkatársaink szeretetteljes szolgálatáért, és mindazért, amit ebben az évben együtt megélhettünk.![]()
Isten áldását kérjük a nyári pihenésre, családjainkra, valamint nagycsoportosainkra, akik hamarosan új útra indulnak az iskolába.![]()
![]()
„Adjatok hálát az Úrnak, mert jó, mert örökké tart szeretete.” /Zsolt 136,1/
Áldott, békés nyarat kívánunk! ![]()
![]()
![]()

Cím
Telefon és email
88/423-397
vezeto@sztmargitovoda.hu




